Buran finiš na Sardiniji: Važni bodovi za Kaljari

-

Kaljari – Đenova 3:1 (0:0)

Simeone 46′, Zapata (autogol) 84′, Pedro 87′ – Kuame 83′

U prvoj utakmici četvrtog kola Serije A Kaljari je na svom terenu na Sardiniji bio bolji od Đenove.

Domaći su poveli u prvom minutu nastavka golom Đovanija Simeonea, a onda je usledio buran finiš. Đenova je izjednačila sedam minuta pre kraja susreta preko Kristijana Kuamea, ali je radost gostiju kratko trajala, jer je Kristijan Zapata samo minut kasnije postigao autogol za novo vođstvo Kaljarija. Pobedu Kaljarija potvrdio je Žoao Pedro.

Kaljari je upisao drugu pobedu i ima šest bodva, dok je Đenova ostala na četiri osvojena boda.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Interova gol mašina samlela Frozinone i šalje ga u Seriju B

-

Inter je demonstrirao dominaciju u 36. kolu lige savladavši Frozinone s ubedljivih 5:0 u gostima. Iako je za Frozinone svaka utakmica bitka za opstanak, Inter je pokazao da nema milosti čak ni prema timovima koji se bore za opstanak u ligi.

Trener Intera, Simone Inzagi, doneo je nekoliko promena u startnoj postavi, dajući priliku igračima koji obično ne dobijaju mnogo minuta na terenu.

Oni su ovu priliku na najbolji mogući način. Prvi gol na utakmici postigao je Fratezi u 19. minutu.

Nastavak dominacije Intera došao je u 60. minutu kada je Fratezi asistirao, a Marko Arnautović zatresao mrežu Frozinonea.

Nije prošlo mnogo vremena pre nego što je i Tejdžon Bjukenon stavio svoj pečat na utakmicu, postigavši svoj prvi gol u Seriji A u 77. minutu.

Ali, Interova gol mašina nije stala ni tada.

U 80. minutu, Lautaro Martines je dodatno povećao prednost Intera na 4:0, pre nego što je Markus Tiram postavio konačan rezultat od 5:0 u korist milanskog giganta.

Ova ubedljiva pobeda Intera ne samo da je potvrdila njihovu dominaciju u italijanskoj ligi već je i poslala snažnu poruku ostalim ekipama u Seriji A da Inter neće popuštati ni nakon matematičkog osvajanja titule.