Evropske lige
Deset golova na Enfildu, Junajted počeo da pobeđuje u svim takmičenjima
Odigrane su tri preostale utakmice osmine finala engleskog EFL Kupa.
Na programu su bila dva derbija, Liverpul – Arsenal i Čelsi – Mančester Junajted. Međutim, Jirgen Klop i Unai Emeri na teren su poslali rezervne postave, ostavivši gotovo sve prvotimce van protokola. I pored toga navijači su uživali, a kako i ne bi kada su videli 10 golova u reguarnom delu i još devet sa bele tačke.
Arsenal je bio bliži trijumfu, dva puta je imao po dva gola viška, ali je Divok Origi u četvrtom minutu nadoknade postigao gol za 5:5. Sa penala su uspešniji bili domaći fudbaleri, a jedini je neprecizan bio Danijel Sebaljos iz Arsenala.
Posle trijufa u Beogradu počeli su lepši dani za Mančester Junajted. U nedelju su slavili u Noriču, a večeras i u Londonu protiv Čelsija. Solskjerov tim je poveo posle novog jedanaesterca, četvrtog u poslednja tri meča, a strelac je bio Markus Rašford. Izjednačio je Batšuai u nastavku, ali je Rašford, novim golom, iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, doneo drugi trijumf u sezoni nad „plavcima“.
Dalje je prošla i Aston Vila koja je u Birmingemu bila uspešnija od Vulverhemptona. El Gazi i Elmohamadi bili su strelci za Vilu, dok je Kutrone pogodio za „vukove“.
Liverpul – Arsenal 5:5 (2:3) pen. 5:4
Aston Vila – Vulverhempton 2:1 (1:0)
Čelsi – Mančester Junajted 1:2 (0:1)
U utorak su u četvrtfinale Karabao kupa prošli Lester, Kolčester, Everton, Mančester Siti i Oksford Junajted.
———-
Fudbalpre 2 данаDok čeka Vlahovića, Juventus dogovorio Lokatelija: Ugovor do 2030. plata 4.000.000 godišnje
Fudbalpre 2 данаBorac u nadoknadi do preokreta
Fudbalpre 13 сатиBlagojević: Odigrali smo koliko smo mogli – znači nam ova pobeda
Fudbalpre 2 данаNeko je Enco Fernandez, a neko Mojzes Kaisedo
Fudbalpre 2 данаStanković optimista: Hoćemo da nastavimo uspešan niz
Fudbalpre 13 сатиRajo Valjekano, kad to beše? Navijači AEK-a zaboravili Evropu, 8.000 ljudi na treningu pred PAOK (VIDEO)
Fudbalpre 12 сатиNastavak Kokovićevog izlaganja: Moramo da edukujemo igrače, kultura kod nas je na niskom nivou
Fudbalpre 13 сатиPodsećanje na srećne dane: Dule Vujošević inspirisao, Partizan preokrenuo i sad je opet drugi


















