Fudbal

EURO 2024: Gakpo i Verbrugen zakazali duel sa Engleskom! (VIDEO)

-

Fudbaleri Holandije poslednji su učesnici polufinala Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Savladali su Tursku sa 2:1 nakon veoma uzbudljivog meča i gola zaostatka. To im je prvo polufinale EP nakon 20 godina i onog 2004. u Portugalu.

Holanđani su u prvih 20 minuta imali više udaraca i posed lopte na svojoj strani. Bez konkretnih prilika. Dalje se nastavilo sa sličnim tempom.

Ali, prvi šut u okvir gola nekog od timova bio je i pogodak. Akajdin je u 35. minutu doneo prednost ekipi Vićenca Montele. Nakon ubacivanja Arde Gulera, našao se sam pred golom Verbrugena i zakucao loptu u mrežu.

To je bio i jedini pogodak u prvom delu.

Türkiye ahead in Berlin #EURO2024 | #NEDTURpic.twitter.com/MChHivqkJk

— UEFA EURO 2024 (@EURO2024) July 6, 2024

U drugom poluvremenu su Holanđani izjednačili. Egal im je doneo Stefan De Fraj u 70. minutu. Takođe glavom i to nakon kombinacije posle kornera.

Potom su izabranici Ronalda Kumana potpuno preokrenuli. Pogotkom fenomenalnog Kodija Gakpa u 76. minutu. Dumfris je prošao po levoj strani i uputio pas, lopta prošla čitavu odbranu, a igrač Liverpula zahvatio loptu u padu. Za četvrti pogodak na turniru.

Potom je Turska uporno napadala u želji da izjednači. Imali su odličnu šansu, a udarac Kiličsoja odbranio je Verbrugen. Holandija se potom odbranila i zakazala susret sa Engleskom. Taj meč polufinala igra se 10. jula.

Dan ranije, 9. jula Španija igra sa Francuskom.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

Stanojević nezadovoljan nakon pobede na startu Superlige

-

Objavio

Fudbaleri Partizana savladali su kruševački Napredak u prvom kolu Superlige golom u zaustavnom vremenu utakmice.

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević nije bio zadovoljan prikazanim na terenu.

Nije to ni blizu Partizan kakav želimo, daleko smo, nismo ni blizu onoga što treba da igramo. Hvala navijačima koji su nam pomogli da iznesemo utakmicu. Igrači su pokazali karakter. Žao mi je zbog navijača koji su došli u velikom broju, bila je pozitivna atmosfera, a mi moramo mnogo, mnogo, mnogo bolje. Ovo nije Partizan. Nedostaje nam ritma, brzine, direktnosti – sve nam nedostaje. Mora mnogo bolje, da više radimo. Bojao sam se da će ovako biti, ali opet svaka čast momcima, istrajali smo, nagrađeni su za to. Idemo dalje, izjavio je trener Partizana.