Fudbal

KOPA AMERIKA: Kanada posle penala zakazala megdan sa Argentinom (VIDEO)

-

I u drugom meču 1/4 finala na Kopa Amerika rešeno je ko prolazi dalje posle boljeg izvođenja penala.

Drugi učesnik polufinala je Kanada, koja je savladala Venecuelu 3:2. Posle 90 minuta je bilo 1:1.

Poveli su Kanađani u 13. minutu, a strelac je bio Šafelburg. To je bio rezultat prvog dela igre, a u nastavku Venecuela je izjednačila u 65. minutu preko Rondona.

U penal seriji viđeno je čak pet neiskorišćenih penala. Venecuela je u drugoj i četvrtoj seriji bila neuspešna, ali ih je Kanada “ispratila” u istim serijama. Ipak, posle promašaja u šestoj seriji, Kone je Kanadi doneo prolaz.

Argentina i Kanada su bili zajedno i u grupi, “Gaučosi” su taj meč dobili 1:0.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

Srpski golman odabrao UAE pre Rendžersa i Bundeslige

-

Objavio

Golman kragujevačkog Radničkog Stojan leković karijeru će nastaviti u Al Džaziri, timu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, navodi “Meridan sport“.

On je bio jedan od glavnih aduta Kragujevčana na putu ka istorijskom uspehu i plasmanu u Evropu.

Ipak, izgleda da će prvi evropski dvomeč ovog tima protiv Mornara biti i poslednje utakmice Lekovića u Radničkom.

Nakon odlične sezone koju je imao, govorilo se da o interesovanju škotskih Rendžersa i Aberdina, kao i Verdera i još nekih bundesligaških klubova, ali će na kraju ipak završiti na daleko manje atraktivnoj fudbalskoj lokaciji.

Radnički bi trebalo da dobije obeštećenje, ali se ne navodi koliko će iznositi.

Ovog leta je u Kragujevac stigao mladi Luka Lijeskić, koji bi trebalo da nasledi Lekovića na golu.