Prati nas na društvenim mrežama

Fudbal

Lil tužio igrača FIFA, izabrao slavlje u Kinšasi umesto klupskih obaveza

Objavljeno

-

Lil tužio igrača FIFA, izabrao slavlje u Kinšasi umesto klupskih obaveza

Iako se dolazak iskusnog defanzivca u Lil očekivao još u četvrtak popodne, on je ostao u domovini na poziv predsednika države kako bi prisustvovao zvaničnoj ceremoniji proslave ovog uspeha u Kinšasi.

Predsednik Lila, Olivije Letan, nije krio nezadovoljstvo ovakvim razvojem događaja, naglašavajući da su propisi krovne fudbalske organizacije jasni.
“Fudbalski savez Konga je jednostrano odlučio da zadrži igrače do ponedeljka, iako su pravila FIFA jasna: igrači moraju da se vrate u svoje klubove najkasnije 48 sati nakon utakmice. Mbemba je morao biti u Lilu još u četvrtak“, izjavio je Letan za L’Ekip.

Prvi čovek Doga ističe da je slučaj već prosleđen disciplinskim organima FIFA, kao i Evropskoj asocijaciji klubova.

Lil tvrdi da ovo postavlja veoma opasan presedan u kojem nacionalni savezi ignorišu klupske obaveze igrača koje klubovi plaćaju. Odsustvo Mbembe predstavlja veliki udarac za trenera Bruna Ženesija, jer se Lil trenutno bori za poziciju koja vodi u Ligu šampiona, a derbi protiv Lansa je jedan od ključnih mečeva sezone.

Očekuje se da će FIFA u narednim danima doneti odluku o eventualnim sankcijama za Fudbalski savez DR Konga.

Mbemba je u Lil stigao na leto 2025. godine nakon rastanka sa Marseljom i do sada je upisao 20 nastupa, među kojima je i onaj protiv Crvene zvezde na stadionu Rajko Mitić. Za DR Kongo je upisao 106 nastupa, po čemu je rekorder državnog tima.

Autorska prava Mozzart / Tekst / Slika / Video /

Advertisement

———-
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

U trendu