Prati nas na društvenim mrežama

Fudbal

Milijarder iz Viđeva ne žali: Posle Bukarija još 5.000.000 za krilo Dinama

Objavljeno

-

Milijarder iz Viđeva ne žali: Posle Bukarija još 5.000.000 za krilo Dinama

Poznavajući okolnosti, odnosno kakav je pristup vlasnika Viđeva i kakvi su uslovi u Poljskoj, smem da kažem da ukoliko se ne dese neke nepredviđene stvari, ovaj klub će za nekoliko godina igrati u Ligi šampiona. Јer su mogućnosti tu. Uz neke korekcije, možda i iskustvo iz ove sezone, mislim da to treba očekivati. Ja tako nešto predviđam, nevezano za moj angažman. Kada u Viđevu spoje novac i znanje, mislim da će doneti rezultate“, ispričao je pre nekoliko dana Vuković u opširnom intervjuu za RTRS.

Dakle, može se konstatovati da obeštećenje za Arbera Hodžu neće biti problem ukoliko prvi i osnovni uslov bude ispunjen. Prema istom izvoru, Dinamo neće praviti problem reprezentativcu Albanije – 5.000.000 evra trebalo bi da bude dovoljno za njegovo angažovanje.

Ukoliko bi došlo do realizacije ovog posla, Hodžin transfer postao bi drugi najveći u istoriji poljskog fudbala, odmah iza Bukarijevog, čime bi Viđev nastavio da nemilice troši milione novog gazde. Računajući od letos, ovaj klub samo u obeštećenja uložio je 23.000.000 evra! Ne sumnjajte da će cifra od 30.000.000 bez problema biti probijena mnogo pre nego što se spusti zavesa na predstojeću letnju pijacu…

🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥

A taj novi vlasnik Viđeva je Robert Dobržicki, multimilijarder, jedan od najbogatijih Poljaka i veliki zaljubljenik u fudbal. On je krajem marta prošle godine kupio većinski paket akcija, pa sada poseduje 70,06%. Dobržicki je vlasnik kompanije Panatoni koja se još od osamdesetih godina prošlog veka bavi nekretninama. Uža specijalnost – industrijski i logistički objekti. Pantoni posluje širom Severne Amerike, Evrope i Azije i godišnje ulaže približno 8.000.000.000 evra u razvojne projekte po svetu.

Kupovina Viđeva za mene je bila ostvarenje sna. Strastveni sam zaljubljenik u fudbal i celog života navijam za Viđev. Pošto sam postigao određeni uspeh u poslu kojim se bavim, osetio sam da mogu da pomognem mom klubu. Za mene ovo nije nikakav poslovni projekat, nikakva misija. Profit me ne zanima, to nije moj fokus. Želim rezultate, da usrećim armiju naših navijača. Znam da je to ono što žele, baš kao i ja“, poručio je pre nekoliko meseci Dobržicki.

Viđev Lođ tavori godinama unazad. U 21. veku nema trofej i u nekoliko navrata ispadao je iz lige, ali i pored toga status jednog od najpopularnijih klubova u Poljskoj uspeo je da zadrži. Njegovi navijači spadaju u najbrojnije. Uostalom, o tome govori i ovosezonska poseta – u proseku, na stadionu je preko 17.000 ljudi (kapacitet 18.000), od čega sezoncima pripada oko 15.000 ulaznica?!

Deluje kao priča koja ima potencijal. Pod (još jednim) uslovom – da Dobržicki ne bude previše nestrpljiv.

Autorska prava Mozzart / Tekst / Slika / Video /

Advertisement

———-
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

U trendu