Fudbal

Problem za Ten Haga: Igrač Junajteda se ponovo povredio

-

Fudbaler Mančester junajteda Lisandro Martinez povredio se tokom današnje utakmice njegovog tima protiv Vest Hema u Premijer ligi.

Kako se navodi on je izvrnuo koleno u pokušaju da dođe do lopte u duelu sa igračem Vest Hema Vladimirom Coufalom. Ovo je njemu bila tek četvrta utakmica posle duže pauze zbog operacije stopala.

-Izgleda loše. Moraćemo da sačekamo, da se postavi prava dijagnoza i onda ćemo videti. Nadamo se da nije toliko loše, možemo samo da se molimo za to. Toliko je naporno radio kako bi se vratio na teren, rekao je trener Mančester junajteda Erik ten Hag.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

FA kup: Haland dao pet golova, De Brujne namestio četiri (VIDEO)

-

Objavio

U osmini finala FA kupa, fudbaleri Mančester sitija su slavili u Lutonu rezultatom 6:2.

Apsolutni junak utakmice je Erling Haland, koji je za manje od sat vremena uspeo da postigne čak pet golova.

Prva četiri na meču mu je “namestio” Kevin de Brujne, a onda je tu statistiku “pokvario” Bernardo Silva asistencijom za peti pogodak Norvežanina. Naime, već u trećem minutu De Brujne je poslao povratni pas na peterac, a tamo je na pravom mestu bio Haland za 0:1.

U 18. minutu De Brujne je opet poslao pas, a Haland pobegao i pogodio za 0:2.

U nastavku su Haland i De Brujne upisali zajednički het-trik. De Brujne JE poslao sjajan pas u prostor, Haland je pobegao i pogodio preko golmana Tima Krula za 0:3.

U 45. minutu Ros Barkli je odložio loptu do Klarka, koji se namestio i sa skoro 30 metara pogodio same rašlje – 1:3.

Isti igrači bili su akteri i drugog gola Lutona. Golman Ortega je pogrešio, usledio je brz napad, Barkli je proigrao Klarka za 2:3.

Međutim, nada je trajala svega tri minuta. Voker je poslao fenomenalnu loptu, De Brujne pobegao i po četvrti put proigrao Halanda za 2:4. Bernardo Silva je u 58. minutu asistirao Halandu za nedostižnih 2:5.

Tačku na meč je stavio Mateo Kovačić, koji je u 73. minutu postigao pogodak sa 20 metara za konačnih 2:6