Fudbal

Srbija ponovo na kasno paljenje, Engleska minimalcem slavila

-

Fudbaleri Srbije poražena je od Engleske 0:1 u prvom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu.

Srbija je formacijski izašla ofanzivno, ali na terenu su stajali na 30-40 metara od gola i potpuno se povukli. Bilo je sve mirno, a onda u 13. minutu Saka je pobegao po desnoj strani i centrirao u sredinu. Tu je bio Belingem kojeg niko nije ispratio i Engleska je povela.

Od tog trenutka Srbija se malo oslobodila i zaigrala bolje. Mitrović je imao solidnu šansu,a Engleska jedan opasan kontra napad posle greške Vlahovića, Saka je bio neprecizan.

Engleska se povukla i čekala priliku iz kontra napada, a Srbija je najbolju priliku imala u samom finišu poluvremena kada je Stouns u poslednji čas izbacio loptu u korner posle centaršuta.

U drugom poluvremenu Srbija je bolje počela i imala je u prvih 15 minuta dve dobre šanse. Obe preko leve strane. Prvo je Vlahović probio i centrirao, a Mladenović zamalao zakasnio. U drugoj situaciji Mladenović je odlično prošao po levom boku, tražio Mitrovića kojeg je Trišije oborio, ali je VAR nekim čudom ostao nem na očigledan penal za Srbiju.

Srbija je i u nastavku igrala dobro i veliku šansu je imal kada je Tadić poslao pas ka Joviću, koji su malo pre toga ušli u igru, ali centarfor Milana nije dobro primio loptu

Englezi su veliku šansu imali na 15 minuta pre kraja kada je Kejn glavom šutirao, ali je Rajković sjajno odbranio i odbio loptu do prečke.

Posle toga Srbija je imala dve dobre šanse jednu za drugom – Vlahović je šutirao pod samu prečku, ali je Pikford poslao loptu u korner. Odmah posle udarca iz ugla Sergej Milinković Savić je iz odbitka šutirao, a engleski igrač izbio loptu koja je išla u okvir gola.

Do krja ameča Englezi su uspeli da smire loptu, odugovlačili su vreme, A igrači Srbije nisu imali snage za nešto više. Na kraju 0:1.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fudbal

Stanojević nezadovoljan nakon pobede na startu Superlige

-

Objavio

Fudbaleri Partizana savladali su kruševački Napredak u prvom kolu Superlige golom u zaustavnom vremenu utakmice.

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević nije bio zadovoljan prikazanim na terenu.

Nije to ni blizu Partizan kakav želimo, daleko smo, nismo ni blizu onoga što treba da igramo. Hvala navijačima koji su nam pomogli da iznesemo utakmicu. Igrači su pokazali karakter. Žao mi je zbog navijača koji su došli u velikom broju, bila je pozitivna atmosfera, a mi moramo mnogo, mnogo, mnogo bolje. Ovo nije Partizan. Nedostaje nam ritma, brzine, direktnosti – sve nam nedostaje. Mora mnogo bolje, da više radimo. Bojao sam se da će ovako biti, ali opet svaka čast momcima, istrajali smo, nagrađeni su za to. Idemo dalje, izjavio je trener Partizana.