Prati nas na društvenim mrežama

Evropski kupovi

Zvezda se pohvalila: Gledala nas je skoro cela Srbija

Objavljeno

-

Crvena zvezda se posle plasmana u plej-of za Ligu šampiona pohvalila još jednom činjenicom.

Utakmicu crveno-belih sa Kopenhagenom, odigranu u utorak u Danskoj, pratilo je 2.240.000 ljudi na nacionalnoj televiziji, uz “šer” od 44 odsto. Kad se tom podatku doda i to da je utakmicu Kopenhagen – Crvena zvezda prenosila i televizija Arenasport, a čije podatke o gledanosti utakmice nemamo, sa ponosom možemo reći da je skoro cela Srbija u utorak veče bila preko TV prijemnika uz crveno-bele, navodi se na sajtu srpskog šampiona.

Poređenja radi, prvi meč Zvezde i Kopenhagena, odigran prošle nedelje u Beogradu, preko kablovskih operatera gledalo je 1.854.000 ljudi.

Advertisement

———-
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Evropski kupovi

ZVEZDA NA IVICI TREĆEG ŠEŠIRA LŠ! Pogledi ka Češkoj, Ukrajini, Engleskoj i Nemačkoj (FOTO)

Objavljeno

-


Crveno-beli postali prvi srpski klub koji je obezbedio grupnu fazu elitnog takmičenja i jedini u Evropi osigurao direktan plasman


Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC iz Bačke Topole 4:1 i u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije i matematički overili titulu šest rundi pre kraja.

Crveno-beli su šestu godinu zaredom nacionalni prvaci, a postali su prvi srpski klub koji će direktno igrati grupnu fazu Lige šampiona.

Zanimljivo, tim sa Marakane prvi je sastav u Evropi koji je ove sezone osigurao grupnu fazu elitnog zakmičenja.

Posle slavlja, sada se postavlja pitanje u kojem će šeširu biti nekadašnji evropski i svetski šampion, a trenutno je to četvrti.

Ipak, Milan Borjan i sairači mogu da se nadaju i trećem šeširu jer su prvi ispod crte, a moraće da se prate situacije u ligama Češke i Ukrajine.

Nikako ne bi valjalo da titule osvoje Slavija Prag i Šahtjor Donjeck, a u jednom prvenstvu je to realno, dok u drugom postoje još neke šanse.

Slavija i Sparta imaju isti broj bodova, dok je Dnjepar-1 sa dve utakmice manje na minus osam bodova i teoretski bi mogli da smanje na minus dva.

Crveno-beli navijaju i da Njukasl ostane među prva četiri u Premijer ligi, kao i da Lajpcig iz Bundeslige ne ode u Ligu šampiona.

Čak i ako ovo ne uspe, Crvena zvezda ima i dalje otvoren san o trećem šeširu jer bolje rangirani klubovi mogu da ispadnu u kvalifikacijama.

Pre svega se misli na Ajaks, Glazgov Rendžers, Bragu, pomenuti Šahtjor iz Donjecka i zagrebački Dinamo.

Nastavi sa čitanjem

U trendu