Prati nas na društvenim mrežama

Košarka

Govorilo se o interesovanju Partizana: Bivši mladi reprezentativac Srbije završio u Libanu

Objavljeno

-

Nik Rakočević, košarkaš rođen u Americi koji je nastupao za mlađe reprezentativne selekcije Srbije, nastavlja svoje putešestvije na istoku sveta.

Nakon Kine i Filipina, njegov novi klub je libanski Sageze iz Bejruta.

Nakon solidne NCAA karijere Nik 2020. godine nije draftovan, kada se otisnuo u Kinu, gde je igrao za Žeđijang Golden Bulse.

Po dolasku Željka Obradovića u Partizan govorilo se da su crno-beli pokazali interesovanje za njegove usluge, ali je tada prednost data Balši Koprivici.

Rakočević je tada otišao na Filipine, gde je igrao za Mangolija Hotšots, da bi se 2023. vratio u Žeđijang, a potom u Kini zaigrao i za Jilin Nortist Tajgerse.

Za Jilin je poslednje utakmice odigrao krajem marta, a protiv Nanđinga je 27. marta zabeležio dabl-dabl sa 26 poena i 15 skokova, uz 3 asistencije. Samo koji dan kasnije promenio je klub i zemlju.

Prosečno je za Jilin beležio 14,8 poena, 7,6 skokova i 2 asistencije.

Nastupao je za U20 reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu 2017. godine, tada beleživši 6,3 poena i 3,9 skokova u proseku.

Advertisement

———-
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

U trendu