Gudurić: Samo je bilo pitanje da li ćemo ozbiljno pristupiti [VIDEO]

-

Srbija je deklasirala Angolu na otvaranju Mundobasketa 2019.

Marko Gudurić je istakao dobru atmosferu u Fošanu i pravi pristup igri.

– Lepo je bilo igrati pred punim tribinama, dosta je bilo naših ljudi. Očekujemo sve veću podršku. Kvalitet je na našoj strani. Samo je bilo pitanje da li ćemo ozbiljno pristupiti, što smo uradili i rutinski priveli utakmicu kraju, rekao je Gudurić.

Orlovi su već fokusirani na naredni meč protiv Filipina (ponedeljak, 2. septembar od 13.30 časova).

– Dalje idu Filipini. Spremamo se, nadamo se da će i Beli igrati, dodao je Gudurić.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Košarka

Kapiten Mitrović i Avramović vodili Srbiju do prve pobede

-

Objavio

Košarkaši Srbije pobedom su započeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pošto su kao domaćini ubedljivo savladali Finsku 77:59.

Finska je bolje otvorila meč i poveli su 8:15 posle prvih 5 minuta. Odlično su Finci šutirali za tri poena, a pravili su problem i iz tranzicije.

Kod Srbije odlične uvodne minute je imao kapiten Luka Mitrović koji je održavao priključak.

Kako je meč odmicao Srbija je dolazila do ritma u napadu i šuta za tri poena. U drugom peridou se igralo na 2 do 4 poena razlike za Srbiju, a i dalje Luka Mitrović bio centralna figura ekipe Svetislava Pešića sa 13 poena na poluvremenu.

Na odmor se otišlo sa prednošću Srbije 36:34.

U trećem periodu Finska odlično otvara i uspela je da napravi plus 9 posle 3 minuta igre. Srbija nije delovala dobro. U napadu je i dalje jedii raspoložen bio Luka Mitrović, dok u odbrani je Ginska dolazili do prelakih poena.

Ipak, sredinom peridoa u igru se vtaio Aleksa Avramović i doneo agresivnost u odbrani, a ua napdu se pored njega uključio i Filip Petrušev pa je prednost “orlova” na kraju perioda bila 59:51.

U četvrtom periodu, izaranici Svetislava Pešića su dodali gas i poenima Petruševa došlo se do plus 16 poena viška. Meč je ušao u potpunu kontrolu domaćih i činilo se da Finska nema oružje više ugrozi prednost Srbije. Na kraju 77:59 za Srbiju.

Kod “Orlova” najefikasniji je bio Luka Mitrovića sa 19 poena i 9 skokova , dok je Aleksa Avramović imao 18 poena. Kod Finske Jantunen je imao 11, dok je Valtonen dodao 10.