Košarka

Obradović posle poraza u Ljubljani: Ne vraćamo navijačima na pravi način

-

Košakaši Partizana upisali su treći poraz u ABA ligi. Kao i prethodnih sezona, Cedevita Olimpija je bila bolja u Ljubljani.

Trener crno-belih Željko Obradović je posle meča istakao da se njegovoj ekipi neke greške stalno ponavljaju.

Čestitke Cedeviti Olimpiji na pobedi. Bila je izjednačena utakmica, imali smo šansu da dobijemo ali je završnica bila loša. Dobar period igre u prvom poluvremenu smo mnogo lako ispustili. Veliki problem je bila povreda Alekse koji je morao u bolnicu. Mnogo situacija na terenu, mnogo krvi, rekao je Obradović.

O atmosferi u dvorani i navijačima koji redovno prate Partizan, Obradović je rekao da su im ostali dužni.

Super je bila atmosfera večeras, to je dobro za ABA ligu. Hvala navijačima što su došli, ne vraćamo im na pravi način, završio je trener crno-belih.

———-

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Košarka

NAJBOLJI: Panatinaikos je šampion EVROPE

-

Objavio

Košarkaši Panatinaikosa su osvajači Evrolige za sezonu 23/24. Oni su u finalu savladali Real Madrid rezultatom 95:80.

Panatinaikos je poslednji put šampion Evrolige bio 2011. kada ga je sa klupe predvodio sadašnji trener Partizana Željko Obradović. Tim iz Madrida je igrao dobro u prvom delu, a u prvoj četvrtini je Panatinaikosu dao čak 36 poena. Real je totalno zaustavljen u drugom poluvremenu gde je postigao svega 23 poena. Odbrana Panatinaikosa i sjajna igra Kostasa Slukasa, Kendrika Nana i Matijasa Lesora dovela je tim iz Atine do sedme titule u elitnom takmičenju.

Kostas Slukas vodio je svoj tim do pobede sa 24 poena, Kendrik Nan je dodao 21, Lesor je imao 17 poena i 6 skokova. U Realu se istakao Musa sa 15 poena, Kampaco 12, po 8 su imali Hezonja, Rodrigez i Poarije.

Real je do finala stigao trijumfom nad Olimpijakosom, a Panatinaikos pobedom nad Fenerbahčeom, a timu iz Atine je ovo sedma titula u elitnom takmičenju.