Prati nas na društvenim mrežama

Tenis

PORAZ ALEKSANDRE KRUNIĆ: Srpska teniserka zaustavljena u četvrtfinalu Nur Sultana!

Objavljeno

-

Foto: Profimedia

Za finale će se boriti sa Alison van Ujtvank, koja je bila bolja od Varvare Gračeve 6:4, 6:4


Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je u četvrtfinalu turnira u Nur Sultanu.

Bolja je bila 126. igračica sveta Žaklin Kristijan rezultatom 2:0.

Po setovima je bilo 6:4, 6:3 za Rumunku.

Kristijan je brejknula Krunićevu već u prvom servis gemu Srpkinje. Krunićeva je uspela da vrati istom merom u sedmom gemu.

Ipak, Rumunka pri rezultatu 5:4 koristi treću brejk i set loptu na servis naše teniserke.

Manje drame je bilo u drugom setu. Krunićeva je u prvom gemu propustila da iskoristi brejk loptu, što je kaznila Kristijan već u narednom gemu.

Taj brejk je bio presudan za drugi set, pa i ceo meč koji je Rumunka dobila nakon sat i 22 minuta igre.

Za finale će se boriti sa Alison van Ujtvank, koja je bila bolja od Varvare Gračeve 6:4, 6:4.

Izvor: Espreso

Advertisement

———-
Ostavi komentar

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Tenis

„Pretili su mi smrću“

Objavljeno

-

Foto: Profimedia

Teniseri su u poslednje vreme često na meti napadača na društvenim medijima.

Na Rolan Garosu su to pokušali da reše unajmljivanjem agencije koja je bila zadužena da češlja naloge tenisera i briše negativne poruke i komentare, ali nije sve tako lako.

Mladi danski teniser Holger Rune otkrio je uoči starta Vimbldona za „Tajms“ sa čim se sve suočavao u poslednje vreme.

„Dobijao sam pretnje smrću. To je već zaista previše. Zašto biste tako nešto poručili nekom? Besmisleno je. Nikad se ne bi dogodilo da neko stane ispred mene i kaže mi tako nešto u lice“, kaže Rune.

Rune, koji se nalazi u ulozi šestog nosioca na Vimbldonu za protivnika na startu ima domaćeg igrača, Džordža Lofhagena, koji je dobio specijalnu pozivnicu domaćina.

Iako nema previše iskustva na travi, Rune veruje da takva podloga odgovara njegovom stilu igre.

„To je podloga koja mi zaista odgovara i ove godine je već bilo bolje. Što se tiče moje igre, ja volim da izlazim napred, serviram dobro i volim da uzvraćam lopticu. Potrebno je malo prilagođavanja, spreman sam za to ove godine“, poručio je Rune.

Nastavi sa čitanjem

U trendu